30.5.19 > 03.6.19

קול קורא - שיתוף פעולה צבע טרי ו"קופסה שחורה"

קול קורא - שיתוף פעולה צבע טרי ו"קופסה שחורה"

שיתוף פעולה צבע טרי ו״קופסה שחורה״

אוצרות וניהול אמנותי "קופסה שחורה" אסף כהן ויצחק מזרחי

צוות אוצרותי יריד צבע טרי יפעת גוריון ורז שפירא

לקראת היריד הבא שיתקיים במהלך מאי אני שמחות לשתף פעולה עם ״קופסה שחורה״ הירושלמית ולהציע במה מכובדת נוספת עבור אמני החממה שלנו. 

אמנים ואמניות שהציגו בעבר במסגרת חממת האמנים העצמאים ביריד צבע טרי מוזמנות/ים להגיש הצעה לתערוכת יחיד שתוצג במהלך חודש מאי. על גוף העבודות להיות חדש ברובו. לא יוצג גוף עבודות שהוצג בעבר במלואו. ההצעה שתיבחר תמומן במלואה.

גלריית יפו 97 מוצבת במרחב הציבורי על מפלס הרחוב ומורכבת מ חמש קופסאות אור מוזיאליות Light-Box (דו צדדיות) העשויות זכוכית, אשר מציגות צילומי ענק. התערוכות חשופות לקהל לאורך כל שעות היממה וימות השנה ובכך הגלריה מאפשרת מרחב חוצות מונגש וזמין עבור קהל שוחר אמנות לצד עוברי אורח מזדמנים.

מטרת הגלריה היא ליצור פורטל אמנותי המנתק את עוברי האורח משגרת היום יום, ומאפשר חריגה מההשקפות וההרגלים המוכרים אל עבר מחוזות מחשבה חדשים.

הגלריה ממוקמת במרכז העיר ירושלים ברחוב יפו 97 ברחבה החיצונית של מרכז כלל, מול כיכר הדווידקה. אזור זה נמצא על קו התפר שבין זיכרון משה, מזכרת משה, שוק מחנה יהודה, רחוב יפו, אברהם הוסטל ובסמיכות למרכזי תרבות וגלריות: ביתא, ברבור, אגריפס 12, סטודיו שטראוס, בית אליאנס מוסללה ועוד.

זוהי נקודת מפגש בין אוכלוסיות, תפיסות אסתטיות, אופנות, ופילוסופיות מתקופות ותרבויות שונות. המקום מייצר מצד אחד זיקה אל המרחב המקיף אותו ומצד שני חותר תחת הקודים הטופוגרפיים, הסמליים, התרבותיים והלשוניים שלו.

כיאה לירושלים, המרחב הוא בעת ובעונה אחת ממשי ומיתי, פיזי ומדומיין אבל במובנים רבים הוא מייצג גם את החוויה האורבנית במאה ה- 21 : עולמות זרים הנפגשים זה עם זה ויוצרים מודל חדש  שהוא הכלאה של כל אורחות החיים המתגלמות במרחב.

פרטים טכניים על הגלריה מימדי קופסאות האור:

מימדי קופסאות האור:
גובה 2.07 מ'/ רוחב 2.62 מ'/ עובי 30 ס"מ
גודל העבודות המוצגות: גובה 1.80 מ'/ רוחב 2.5 מ'

העבודות עצמן יודפסו על שקף מיוחד. פרופיל קופסאות האור, כמו גם חזיתות התצוגה עשויות זכוכית, כך שכל שטח הקופסה מואר ומשמש אובייקט תצוגה במרחב. העבודות מוצגות על שתי חזיתות בכל קופסת אור (חמש קופסאות), סה"כ תשע עבודות מוצגות בכל תערוכה וטקסט אחד.

אופן ההצעה:

יש לשלוח הצעות קונקרטיות מסודרות וברורות: פרטים אישיים, הצהרת אמן, CV עדכני, טקסט קונספטואלי המסביר וממחיש אודות התערוכה והתמה. עשרה דימויים/סקיצות/הדמיות ויזואליות
(בקובץ אחד שלא יעלה על  8 מ"ב)
תיק עבודות - דיגיטלי  

דגשים להצעות:

בטרם ההגשה מומלץ לבוא ולהתרשם מהגלריה. מדיום: כל מדיום המאפשר תצוגה בפרינט או רעיון אחר המתאים לקופסאות האור. יש להביא בחשבון הצעות המתאימות לאופן וגודל התצוגה - לא כל עבודה מתאימה להצגה או הדפסה גדולה ובקופסאות אור. על הדימויים המוצגים להיות איכותיים ומתאימים להדפסה בגודל: גובה 1.80מ' / רוחב 2.5 מ'. סגירת קבצים סופיים שיוצגו במידה וההצעה תתקבל: רוחב 25 ס"מ / גובה 18 ס"מ /  720 DPI/ סוג TIFF/ פרופיל CMYK.

התערוכה הזוכה תיבחר ע"י הצוותים האוצרותיים של קופסה שחורה ויריד צבע טרי.

17/2/2019 את החומרים יש לשלוח עד לתאריך  blackboxjeru@gmail.com

# בנוסף לתערוכה יתבקשו האמנ/ית לקיים הרצאה/סדנה/שיח גלריה