ארכיון - היריד לאמנות עכשוית

TALKING PAPER / צבע טרי 9 / פרויקט

פרויקט ישראלי-הונגרי שעתיד להמשיך בבודפשט:

Art Market Budapest גאה להציג את TALKING PAPER, תערוכה קבוצתית המשלבת גלריות ואמנים מובילים מהונגריה וישראל, ומציגה מבחר של עבודות נייר. העקרון המנחה של התערוכה היה הרצון להזמין אמנים משתי המדינות לדיאלוג יצירתי ומעורר מחשבה, אשר יבליט פרספקטיבות ייחודיות וידגיש את הייחוד בעבודה עם נייר. חלק מחשיבים את הנייר כ'אמנות לקהל מתוחכם', למרות שלנייר תפקיד מכריע בהתפתחותו האמנותית של כמעט כל אמן ברחבי העולם, ובכל תהליך יצירתי - לא משנה באיזו מדיה. הנייר מחבר בין פיסול וציור, בין מיצב ובין וידאו, הוא מחבר אמנים דרך ספקטרום שלם של ביטוי אמנותי, ומשרת כאן ככלי המאפשר לאמנים המרוחקים זה מזה לתקשר על גבי פלטפורמה אמנותית משותפת. המאפיין המרכזי של התערוכה הוא שהאמנים הנבחרים השתמשו בנייר כמדיום, בין אם הוא חלק משמעותי מהפרקטיקה אמנותית שלהם ובין אם לאו. 

שם התערוכה, TALKING  PAPER, נועד לבטא את המשמעות המקורית של הביטוי: טיוטה או שרבוט, ללא מגבלות פורמט, שנוצר עבור המשך עידון והשבחה. זוהי מסגרת עבודה או נקודת פתיחה או עבור אמנים וגורמים אחרים בשדה האמנות העכשווית הן של ישראל ושל הונגריה אשר יכולים להתכנס, לעבוד ולחשוב יחד. 

פרויקט זה נועד להמשיך ולהעמיק הלאה ב-Art Market Budapest 2017, בדגש על על אמנות ישראלית עכשווית.

התערוכה TALKING  PAPER מוצגת על ידי Art Market Budapest בשיתוף עם צבע טרי והגלריות הישראליות וההונגריות שלקחו חלק בפרויקט. Art Market Budapest תקדם בברכה אמנים ישראלים כאורחים מיוחדים בין ה-12-15 באוקטובר 2017.  
המארגנים מבקשים להודות לשגרירות הונגריה בתל אביב על תמיכתם.