ארכיון - היריד לאמנות עכשוית

צבע טרי 8 / 2016

יריד צבע טרי 8 התקיים ביריד המזרח, נמל תל אביב, באפריל 2016.

ביריד, בו ביקרו מעל ל-30,000 איש, השתתפו גלריות ישראליות מובילות לצד חממת אמנים אשר הציגה עבודותיהם של 46 אמנים עצמאים. במתחם עיצוב טרי הוצגו מיטב המעצבים הישראלים, שחשפו לראשונה קולקציות חדשות ופרויקטים מיוחדים, ובהם תערוכת העיצוב "מעצב אוסף" ביוזמת צבע טרי ובאוצרותה של רננה בנית ותצוגה של שלושה מעצבים נבחרים מחממת העיצוב בשטוקהולם.

כמחווה לעברו המפואר של יריד המזרח, הוצגה לראשונה בשנה זו ביריד תערוכה תימטית בינלאומית בשם Tilted, שהביאה איתה מחדש את הניחוח הבין לאומי. התערוכה עסקה במצבו המעורער של העולם וכללה עבודות, מיצגים ומיצבים תלויי מקום של אמנים מרתקים מרומניה, יפן, ישראל וסנגל, המעלים נושאים של  עקירה ופליטות, בדידות ואלימות, התמודדות עם חרדות, חיפוש מוצא ומציאת מפלט בבריאת עולמות חדשים.

בחממת האמנים העצמאים נבחרה עבודתו של מארק יאשאייב על ידי בית המכירות הפומביות סותבי'ס במסגרת "בחירת הפטיש", בחממת הוידיאו זכתה האמנית מאירה סמירה בפרס אאוטסט ובמתחם עיצוב טרי נבחרה המעצבת חן ביקובסקי בתחרות XNET לפרס בחירת הקהל.

בפרויקט הגלויה הסודית, הפרויקט החברתי המצליח של צבע טרי, נמכרו כ-850 גלויות וגויסו 160,000 ש"ח לתוכנית המצטיינים של מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות במוזיאון תל אביב. גם השנה נמשך שיתוף הפעולה המוצלח עם אתר מרמלדה מרקט, שבו נחשפו הגלויות במכירה מוקדמת במשך מספר ימים לפני פתיחת היריד.

ביריד הוצגו מספר פרויקטים אמנותיים מיוחדים. בחסות המועצה הבריטית הוצגה הפלטפורמה האינטראקטיבית Mix the City Istanbul בגרסת ההשקה המשותפת לישראל-בריטניה וטורקיה, ומכללת ספיר הציגה את תערוכת היחיד "אללי", של בוגרת המכללה דגנית בן אדמון.

במהלך ימי היריד הוצעה לקהל תוכנית מיוחדת בסלון צבע טרי בשיתוף עם הטוקהאוס, כמו גם סדנאות יצירה פתוחות לכל המשפחה בסוף השבוע.