ארכיון - היריד לאמנות עכשוית

צבע טרי 7 / 2014

צבע טרי 2014/7

 

יריד צבע טרי 7 התקיים בהיכל הספורט העירוני החדש, מתחם הדרייב-אין, תל אביב, בנובמבר 2014.

ביריד, בו ביקרו מעל ל-34,000 איש, השתתפו הגלריות הישראליות המובילות לצד חממת אמנים אשר הציגה עבודותיהם של כ-50 אמנים עצמאים. במתחם עיצוב טרי הוצגו מיטב המעצבים הישראלים שחשפו לראשונה קולקציות חדשות ופרויקטים מיוחדים, ובהם פרויקט משותף לאבן קיסר ודיזיין ספייס ו"אור בפרוזדור" – פרויקט תאורה תלוי מקום שיצרו סטודיו מג'נטה.

בשנה זו הוצג, כמחווה לדרייב אין ההיסטורי, פרויקט וידיאו מיוחד של האמנית לירון קרול, בתמיכת חברת וולו. בחממת האמנים העצמאיים נבחרה עבודתו של עופר בסודו על ידי בית המכירות הפומביות סותבי'ס במסגרת "בחירת הפטיש" ובמתחם עיצוב טרי נבחרה המעצבת נטע טסלר בתחרות XNET לפרס בחירת הקהל.

בפרויקט הגלויה הסודית, הפרויקט החברתי המצליח של צבע טרי, נמכרו 900 גלויות וגויסו 160,000 ש"ח לתוכנית המצטיינים של מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות במוזיאון תל אביב. איתו, המשיך גם שיתוף הפעולה המוצלח עם אתר מרמלדה מרקט, בו נחשפו הגלויות במכירה מוקדמת במשך מספר ימים לפני פתיחת היריד.

ביריד הוצגו מספר פרויקטים מיוחדים. העבודה המוזמנת של בוגר חממת האמנים, רונן רז, תערוכה משותפת בחסות עמותת Schir של בוגרת החממה הילה לביב והאמנית הגרמניה יוהנה פון מנקביץ', פרויקט מיוחד של קבוצת הברביזון החדש: "יצירות מופת", התערוכה "לבורנטית תפוגן" של מכללת ספיר, תערוכה קבוצתית של הביאנלה הים תיכונית בסחנין ושחזור עבודה מופתית של האמנית מיכל שמיר.

במהלך ימי היריד הוצעה לקהל תוכנית מיוחדת לכל המשפחה: סלון אמנות לילדים. במתחם סלון האמנות לילדים התנסו המשתתפים בפעילות אמנותית מגוונת בהנחיית בוגרי חממת האמנים לדורותיה, תוך הצצה אל אחורי הקלעים של תהליכי היצירה.