ארכיון - היריד לאמנות עכשוית

צבע טרי 5 / 2012

יריד צבע טרי 5 התקיים במאי 2012 בביה"ס העל יסודי החדש, רחוב שושנה פרסיץ 3, קרית החינוך, צפון־מערב העיר, תל אביב. ביריד השתתפו הגלריות הישראליות המובילות לצד חממת אמנים אשר הציגה כאלף עבודות של עשרות אמנים מבטיחים בראשית דרכם.

ביריד התקיימה תערוכת יחיד "מהחתונה ללוויה ובחזרה" של נטליה זורבוב, זוכת פרס האמן המבטיח לשנת 2011, באוצרותה של שרית שפירא. אוסף יגאל אהובי חילק את פרס האמן המבטיח לשנת 2012 בין שני אמנים: אלהם רוקני ומתן מיטווך, וצמד העבודות "שמש שקרנית" של אור הרפז נבחרו על ידי בית המכירות הפומביות סותבי'ס במסגרת "בחירת הפטיש".

במסגרת המיזמים החברתיים של היריד, לצד פרויקט הדגל "הגלויה הסודית", הושק בצבע טרי 5 פרויקט "גיבורי על אמת" בשיתוף עמותת שלוה, אקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל, וקבוצת פישמן.

ביריד הוצגו פרויקטים מיוחדים של בועז אהרונוביץ', עמית ברלוביץ, מתן בן טולילה וקלאוס קליינה, וספנסר טוניק, עבודות מוזמנות של האמנים ורד אהרונוביץ', אורלי הומל, מאיה אטון ומיטל כץ מינרבו, אלעד לרום, ליהי תורג'מן, ופרויקט פרפורמטיבי מיוחד: "לב לאיש הפח" של ליאת סגל ואסף תלמודי, בהשתתפות שלומי שבן.

כבכל שנה, הציע היריד את "סלון צבע טרי"- תוכנית עשירה של הרצאות, שיחות ומפגשים עם אמנים, מעצבים, אדריכלים ועוד, בתמיכת Outset, וסדנאות אמנות לילדים בשיתוף מוזיאון תל אביב ובית ראובן.